Bondly Finance’e açık mektup

Bondly Finance’e açık mektup #Bondly $Bondly

Meriç Özadak
2 min readAug 14, 2021

--

For English open letter: https://mozadak.medium.com/open-letter-to-bondly-finance-bondly-bondly-118b1941d10c

14 Temmuz 2021'de Bondly Finance token’ları bir “hacker saldırısında” çalındı. Bondly token’ları ile ilgili tüm işlemler merkezi borsalarda donduruldu. Ayrıca Bondly Finance ekibi, yatırımcılarına yeniden dağıtım kripto paraları yayınlayacakları için bu kripto paraları satın almamalarını söyledi. Bir süre ve birkaç güncelleme bekledikten sonra, bu süreç, hacklenen ancak token/coin’leri en kısa sürede değiştirilen diğer projelere kıyasla daha uzun sürmeye başladı.

Bondly Finance ekibinin yeterli önlem almadığına ve yatırımcılarını yeni token’ların dağıtılması konusunda beklettiğine inanıyoruz. Bondly’ye yatırım yapmış topluluk, yanıtları ve güncellemeleri beklerken, Bondly Finance ekibi topluluklarından gelen soruları hiç cevaplamadı. Üstelik resmi Telegram kanalı üzerinden bilgi talep eden herkesi engellediler.

Yeni CEO Harry Liu’nun yaptığı açıklamalarda hala cevaplanması gereken birçok soru var. Harry Liu’nun yaptığı her açıklamada topluluklarından destek bekliyor ve insanların onlara inanmalarını istiyor. İnsanları cevapsız bırakıp sosyal medyalarında engellemeye devam ettikleri sürece Bondly Finans ekibi, topluluğu yalnız bıraktığı için hiçbir destek kalmayacak. Ne yazık ki size inananların desteğini bir kez kaybederseniz, bir daha geri kazanamazsınız.

Bondly yatırımcıları topluluğu olarak taleplerimiz;

  • Bondly token’ların derhal kullanıcılara dağıtılması!
  • Telegram kanalında yasaklı kişilerin yasaklarının kaldırılması
  • Daha detaylı bilgi sağlanması

Bondly Finance, son duyurusunda “yeni finansal ortaklar” aradığı belirtiliyor. Bondly Finance, yatırımcı topluluğu dışında başka bir ortağa ihtiyaç duymaz. En iyi “finansal ortak” kendi topluluklarıdır ve başka bir “ortak” aramamalıdırlar.

Eğer Finans ekibi, insanların kendilerini desteklemeye ve güvenmeye devam etmesini istiyorsa, bu talepler için bir an önce harekete geçmelidir. Bu talepler rastgele kişilerden değil, onların yatırımcılarından gelmektedir.

Boğa koşusunun ikinci ayağı ve ikinci NFT trendi esnasında yatırımcılarını yalnız bıraktılar. Bonldy Finance,

insanların kendilerini desteklemeye devam etmesini istiyorsa, yenilikçi bir ekibin sahip olması gereken sorumlulukla bu konuda bir şeyler yapmalıdırlar.

(Bondly yatırımcıları Twitter’da #BondlyRedeployment hashtag’ini tweetleyerek bu hareketi destekleyebilir.)

(Bu açık mektubun başka dillere çevrilmesi konusunda destek vermek için bana Twitter üzerinde @mericozadak adresinden ulaşabilirsiniz.)

--

--

Meriç Özadak